Masáž v těhotenství? Žádný problém!

Čekáte miminko a bolí vás záda? Máte pocity „těžkých nohou“ a nohy vám i otékají? Cítíte se přetížená a ve stresu a potřebovala byste vypnout a uvolnit se?

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a maminky i děťátko v bříšku ji vnímají jako velmi příjemný podnět. Správně
provedená masáž může maminkám pomoci od zdravotních obtíží, zmírňuje bolesti zad a kloubů a ulevuje od oteklých nohou. Při pravidelných návštěvách pomáhá také k lepšímu spánkovému režimu, podporuje krevní oběh maminky i děťátka, snižuje zadržování vody a výrazně zmírňuje křeče.

„V kterém jste týdnu a kolikáté je to těhotenství?“, tak to bývá často první otázka, kterou nastávajícím maminkám pokládám, a vlastně se od ní odvíjí i celá následující masáž. Poté, co společně proberememe aktuální zdravotní stav, už jdeme na to.
Takto je to dnes, ale před 14 lety, když jsem s těhotnými maminkami začínal pracovat, jsem občas byl i já dost nejistý. K těhotenským masážím mě tenkrát přivedla moje tehdejší kolegyně, porodní asistentka. Čas utíkal, já sbíral zkušenosti a dnes, když se ohlédnu, tak mohu říci, že mám za sebou
kolem 2.000 těhotenských masáží a spokojených těhulek.
Relaxační „hladivá“ masáž je pro nastávající maminky určitě fajn, ale taková masáž nestačí ve chvíli, kdy vás s přibývajícím bříškem začnou ukrutně bolet záda či bederní oblast nebo díky postupujícímu
těhotenství natékat nohy.

Díky své široké terapeutické praxi se tak mohu specializovat na těhotenské
masáže, které jsou nejen relaxační a uvolňující, ale mají zároveň i skutečně hluboký regenerační, terapeutický charakter. Těší mě vidět, jak maminky ode mne odcházejí s uvolněnými zády bez bolesti a lehčími nohami.
Při obou těhotenstvích mojí ženy jsem všechny své získané zkušenosti krásně zužitkoval a byl jí tak větší oporou. Navíc jsem se díky tomu naučil mnohem lépe se do nastávajících maminek vcítit a tím jim i lépe vyjít vstříc v jejich individuálních potřebách. Musím říci, že mě tento typ péče nesmírně baví a naplňuje. Velkým oceněním pro mě je, že maminky se ke mně vrací pravidelně v dalších těhotenstvích, i dále když jim miminka již odrostou.
No a jak to u mě probíhá? Velká část samotného ošetření je na speciálně upravené židličce, kde si můžete perfektně odpočinout. Sedí se velmi pohodlně a ani bříško nepřekáží… Právě tam začínám s olejovou masáží šíje. Už při této části spousta maminek usíná. Následuje celotělové jemné Bowen ošetření se zaměřením především na bederní oblast a prostor mezi lopatkami. Zejména v tuto chvíli se vše přizpůsobuje případným potížím maminky. Krásně tímto zmírníme nebo odstraníme bolesti spojené například se změnou těžiště a občasném přestimulování sedacího nervu.
Ke konci těhotenství se více soustředím na uvolnění svalů pánevního dna. Další část masáže již probíhá na lehátku. Pokračuji v jemném Bowen ošetření, soustředím se na protažení a promasírování chodidel, které
v těhotenství, dostávají dost zabrat. Nakonec se můžete těšit i na uklidňující masáž hlavy a obličeje, která je pomyslnou třešničkou celého ošetření.
těhotenská masáž = zkušenosti + individuální péče + viditelná úleva

Během celého ošetření jsou z masáže vynechány reflexní body související s dělohou, aby nemohlo dojít k jejímu předráždění. Samotnou masáž doporučuji od 15. týdne těhotenství a můžete si jí
dopřávat pravidelně až do porodu. Každá maminka je jiná a má jiné potřeby a tak žádná masáž není stejná. Já moc rád přizpůsobím masáž právě pro Vás.

V případě dotazů mě kontaktujte, pomůžu případně poradím.

Englich@cordeus.cz tel. 773 636 929

Masáž je bezpečná, zkuste jí i Vy.
Petr Englich. – terapeut Cordeus a.s.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.