Vážení klienti, 1.9. provoz recepce 9-19, bazén pro veřejnost 13-19. Od 4.9. standardní otevírací doba.

Dýchání podle Wim Hof Method - 3 kola

Dýchací cvičení – 3 kola

V tomto videu jsem si připravila praktickou ukázku dýchání podle metody Wima Hofa. Ukáži vám, jak již 2 roky dýchám já a pokud chcete, tak se ke mě můžete přidat. Nejsem lektor, ale dýchám pravidelně a tuto techniku jsem se naučila pod vedením Martina Tháma, certifikovaného instruktora Wim Hof Metody. Pokud se chcete o způsobu dýchání dozvědět opravdu maximum, tak moc doporučuji, poslechněte si nejprve záznam z jeho workshopu, kde Martin mluví o svých zkušenostech s dechem. Martin je studna mnoha běžně nedosažitelných informací a zároveň obrovské inspirace. Záznam najdete ZDE>>>.

Tak pojďme na to – pusťte si video…

Proč pravidelně a systematicky dýchat?

Dýchání podle metody Wima Hofa podporuje významně funkci imunitního systému a snižuje záněty v těle. Pravidelné systematické dýchání může tedy pomoci zlepšit naše celkové zdraví. Dechem je také možné regulovat a udržet tělesnou teplotu. Dechovým cvičením se mění pozitivně pH krve, krev se stává zásaditější, což ovlivňuje pozitivně i další biochemické reakce v těle. Výhodou dýchacího cvičení je bezesporu jeho okamžitý efekt pro imunitní systém. Takže, pokud jste prevenci zanedbali, tak pravidelné dýchání vám může aktuálně udělat tu nejlepší službu. Nástup účinků je v tomto případě okamžitý. Aby to fungovalo, je ale třeba dýchat pravidelně (každý den nebo alespoň obden).

Důležité! Tohle si přečtěte, než s dýchaním začnete!

 1. Bezpečná poloha a místo jsou priorita
  Pamatujte na to, že veškeré techniky dýchání musejí být praktikovány v bezpečném a zajištěném prostředí. Vzhledem k tomu, že při dýchání dochází k hyperventilaci, je zde riziko ztráty rovnováhy či omdlení. Takže poloha, kterou zvolíme, musí být nejen pohodlná, ale i bezpečná abychom v případě, že se nám z přemíry kyslíku začne motat hlava, nemohli upadnout… A také, prosím, nikdy nepraktikujte tohle cvičení ve vodě, a to ani ve vaně, protože, pokud by se vám udělalo z překysličení slabo, tak byste se mohli prostě utopit.
 2. Kontraindikace
  Toto dechové cvičení má také určitá omezení, kvůli zádržím dechu, které se při něm praktikují. Takže pokud jste těhotná žena, nebo se léčíte s vysokým tlakem, máte nějaké onemocnění srdíčka, epileptické záchvaty, jste po infarktu nebo po mrtvici, tak tohle dýchání pro vás, bohužel, bez odborného vedení, určitě vhodné není.

Postup

 • Dýchání většinou probíhá ve 3 – 4 kolech za sebou.
 • Jedno kolo obsahuje cca 30 hlubokých, systematických, pravidelných nádechů a výdechů.
 • Po třicátém nádechu se ještě jednou zhluboka nadechnete a volně vydechnete a zadržíte dech ve výdechu (zádrž dechu s prázdnými plícemi cca na 1 – 2 minuty).
 • Jakmile pocítíte silnou potřebu se znovu nadechnout (většinou to je po 1 – 2 minutách), tak následuje opět hluboký nádech a zadržíte dech v tom nádechu zhruba na 15 vteřin. V této části je ideální zároveň zatnout svaly pánevního dna, na břiše, a jemně potlačit do hlavy (je to jako takové mírné „zatlačení“ nebo „natlakování“). Není to ale nutné.
 • Po 15′ následuje klidný volný výdech.
 • No a dalším nádechem začíná druhé kolo.
 • Toto zopakujeme 3x nebo 4x.

Další návody jak dýchat podle Wim Hof metody

 1. V tomto videu Wim Hof vyučuje metodu dýchání>>>
 2. V tomto videu můžete vyzkoušet vedené dýchání Wim Hof Metody>>>
 3. Zde najdete dechové cvičení s Terezkou Kramerovou (WHM certifikovaná instruktorka)>>>
 4. Zde najdete Breathing Mantru od Diego Perassi (WHM certificate instruktor)>>>
 5. Zde o svých zkušenostech s dýcháním, v rámci workshopu, mluví Martin Thám (WHM certifikovaný instruktor)>>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.