Vážení klienti, od 1.3. 2023 pracujeme v novém rezervačním systému - modré tlačítko rezervovat. Stávající objednávky byly přeneseny do nového rezervačního systému. 

Jak to na hodině plavání pro nejmenší vypadá?

Na kurzech plavání pro nejmenší děti si především hrajeme. Hry, písničky, říkanky a mazlení ve vodě milují děti i rodiče. Dítě se vrací do vodního prostředí, které zná z maminčina bříška. Plavání kojenců je velmi prospěšná a krásná činnost. Dítko velmi intenzivně vnímá přítomnost rodiče a ví, že se na něj může plně spolehnout. Tyto pocity, podporované těsným tělesným kontaktem, vytvářejí pevný vztah důvěry a respektu. Naše plavání kojenců v Praze 6 je ideální především pro rodiče žijící v blízkosti centra Cordeus.

Proč s dětmi plavat?

Děti se přirozenou a hravou formou postupně učí základním plaveckým dovednostem, které musí zvládnout každý, kdo se chce naučit plavat.
Naučí se splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, s úsměvem se potápět a orientovat pod vodou.
Především však získají cit pro vodu, který je důležitý pro samotný pohyb ve vodě a nezbytným předpokladem pro pozdější výuku plavání.
Plavání kojenců Praha není pro děti nijak náročně a bude je určitě bavit!
Zdravý a přirozený vývoj dítěte je jedním z hlavních cílů plavání.
Děti při pobytu ve vodě uvolňují přetížené svaly a používají svalové skupiny, které běžně nezapojují.

Kdy začít s plaváním kojenců a proč? 

S plaváním kojenců je nejlepší začít hned od narození (domácí vaničkování), kdy je dítě na vodu přirozeně adaptováno a nemá z ní  strach. Voda děťátko nadlehčuje, to se daleko snadněji pohybuje a lépe rozvíjí. Rodiče  získají včas cenné informace o správné manipulaci s dítětem a jeho psychomotorickém  vývoji.

V případě, že nemáte možnost domácího vaničkování, je ideální začínat s plaváním kolem 6. měsíce. V prvním roce dítě prochází nejbouřlivějším vývojem.

Chvíle strávené s dětmi jsou ty nejpříjemnější. Dětská radost a smích jsou pro rodiče tou největší odměnou. V našich kurzech prožijete se svými miminky příjemné chvíle strávené hraním a učením se ve vodním prostředí.

V každé lekci si  hravou formou děti zacvičí, zadovádí a učí se novým věcem a plaveckým dovednostem. Hlavním cílem kurzů je vybudovat u kojenců, batolat a předškoláků kladný vztah k vodě, naučit se formou her potápět,  skákat do vody a základy plavání. Pohyb ve vodě je  doprovázen  říkankami, básničkami a písničkami, které  děti i rodiče motivují k lepším plaveckým výkonům.

První dny, týdny, měsíce a roky  života jsou nejdůležitějším obdobím v životě člověka, kdy se formuje základ citů, vztahů a  návyků.