Vážení klienti,
společnost Centrum trvalého zdraví o.p.s. (více vnímána pod označením Cordeus) ukončila nabídku svých služeb k 30.6.2024.
Služby, na ktéré jste byli zvyklí (dětské plavání, masáže, kosmetika a další) nově nabízí společnost Bazén Bořislavka s.r.o.
Telefon: 793 969 700
Email: Info@bazenborislavka.cz
Webové stránky: www.bazenborislavka.cz
Terapeuti: Petr Englich, Michal Pavlů, Petra Bzirská, Marek Schimmer, Pavla Hanzlíková, Beata Vejnovič a Dana Šourková působí v prostorách pronajatých Bazéném Bořislavka i nadále. K rezervaci funguje systém Rezervanto či výše uvedené kontakty.
Naši terapeuti i my děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás! Bazén Bořislavka.
Přečetla jsem si na internetu článek Dětských cukrovkářů je čtyřikrát víc. Kvůli chemii v jídle!
Za posledních deset let se počet dětí s cukrovkou zvedl na více než dva tisíce, tedy na čtyřnásobek. Důvod? Chemikálie v jídle!!! Podle odborníků přispívají ke vzniku diabetu hlavně pesticidy a alloxan, který se uvolňuje při bělení potravin.
Nekupuji a nejím nic u čeho nevím jak to bylo vyrobeno či připraveno…!!! To samé je dobré preferovat i u našich dětí!!!
Vyhýbejte se všemu, co se prodává „v pytlíku“! Někdo tyto potraviny pěkně pojmenoval „mauzoleum potravin“ – vše je mrtvé, vše obsahuje konzervanty a jiné chemikálie, o kterých nikdo nevíme, co v těle mohou způsobovat! Projeďte se s nákupním košíkem po obchodě a dívejte se na zboží „novýma očima“ s otázkou: CO JSOU SKUTEČNÉ, PŘIROZENÉ POTRAVINY PLNÉ VITAMÍNŮ, MINERÁLŮ, ENZYMŮ? Co neprošlo průmyslovým zpracováním?
I do auta lijeme ten nejlepší benzín, zajímáme se o to, jaké směsi do motoru přidat, aby nám dobře auto fungovalo! A co naše tělo??? Projevme respekt našemu jedinému tělu, které máme a snažme se vybírat pro něj tu nejvyšší kvalitu v podobě dobrého, přirozeného, živého a hodnotného jídla…
Připravujme si doma čerstvé jídlo ikdyž nám to zabere třeba více času!
Omezme používání polotovarů a všech „pytlíkových potravin“, které obsahují kdoví co! Vždyť se jedná o jediné tělo, které máme… žádné jiné v tomto životě nedostaneme! Je tedy třeba o něj náležitě a s láskou pečovat a stejně tak pomoci při vytváření správných návyků i našim dětem.
Omezte bílou pšeničnou mouku a potraviny z ní připravované!
Bílá pšeničná mouka je totiž produkt ochuzený o vlákninu, minerální látky, vitamíny, bílkoviny a tuky – tedy o to nejcennější. Pokuste se dát přednost žitné mouce a naučte se upéci si z ní chleba, bábovku, koláč – nebo vyzkoušejte mouku mandlovou, ořechovou…
Omezte cukr ve všech podobách!
Slaďte jen přírodními sladidly, kterými jsou např. med, datle nebo ovoce sušené na slunci (hrušky, jablka, hrozinky, datle, meruňky, švestky apod.).
Omezte komerčně prodávané mléčné výrobky!
Mléko je hlavní příčinou potravinových alergií! Vedle astmatu a ekzémů se nediagnostikovaná alergie na mléko může projevovat v podobě zánětů průdušek, zánětů vedlejších nosních dutin, autoimunitního onemocnění, opakovaných nachlazení, zánětů uší apod. Zde dejte přednost kvalitním zakysaným mléčným výrobkům (ideálně od farmářů), protože probiotika v nich obsažená podporují zdravé střevní prostředí, které je základem pro zdravý imunitní systém a prospívá celému organismu. Při fermentaci dochází k přeměně pro mnohé těžce stravitelného mléčného cukru (laktózy) na kyselinu mléčnou, kysané výrobky jsou proto lépe stravitelné. Trávení rovněž méně zatěžují kozí, ovčí nebo rostlinná mléka a produkty z nich. Zkuste si doma připravit během 5ti minut čerstvé makové mléko nebo mandlové mlíčko a udělejte z něj dětem dobrý koktejl třeba s malinami nebo pravým nepraženým kakaem!
Vybírejte si potraviny tak, jako kdybyste je hledali v přírodě. Vybírejte tak, aby to, co kupujete bylo co nejblíže své původní přirozené verzi, svému zdroji – a teprve z takových potravin můžete připravit cokoli dobrého, třeba i sladkého…
Recepty z přirozených potravin, včetně zdravých dezertů najdete i na našich stránkách ZDE>>, kde se držíme principů programu metabolic balance.
Vzdělávejte se, vyhledávejte si nové informace, ptejte se, chtějte vědět, jak to můžete udělat jinak.
Abychom něco změnili, je třeba začít u sebe…
Článek Rady pro vědomé stravování si můžete přečíst ZDE>>
Autor článku: Barbora Wolfová Balcarová – poradce metabolic balance